Litobal s.r.o.

Litobal s.r.o.

Společnost Litobal se zaměřuje na výrobu papírových tašek, sáčků a kartonů. Tyto výrobky dodává na zakázku svým zákazníkům. Část své produkce nabízí také na svém e-shopu. Výroba jednotlivých produktů je rozdělena do tří středisek.

Obor Výroba
Velikost 134 zaměstnanců
Roční obrat 416 mil. Kč

Firma Litobal má tři střediska. Jednotlivá střediska si navzájem poskytují subdodávky a bylo nutné, aby k nim měly stejné informace ve stejné formě. Jedním z hlavních cílů bylo sjednotit a propojit řízení celé firmy.

Naprosto klíčové jsou pro firmu kalkulace. Ceny vyráběných položek se pohybují v desítkách halířů, takže každý halíř při velkém objemu hraje roli. Proto je nutné velmi precizně spočítat prodejní cenu a výrobní náklady.

Před nasazením systému QI zpracovávali veškeré kalkulace v Excelu a vstupní data se ručně kopírovala ze starého informačního systému. Bylo to velmi pracné a náchylné na chyby. Adaptice se podařilo přenést všechny vzorce a kalkulace do QI. Pokud se kalkulace schválí, vytvoří se z ní norma k výrobku opět v QI. Navíc ke každé nabídce lze připojit velmi detailní kalkulaci a k dispozici je u každého výrobku podrobná historie kalkulací.

Další oblastí řešení byl tisk dodacích listů z mobilního terminálu WMS. Každá paleta ve skladu je opatřena paletovým lístkem, na kterém je čárový kód. Po příjezdu kamionu od odběratele vybere skladník příslušné palety a naloží je. Při nakládání každou paletu „načte“ čtečkou. Na jedno tlačítko mu vyjede dodací list a dojde k částečnému nebo úplnému vykrytí objednávky. Objednávky stálých odběratelů je tak možné vyřídit v mnohem kratším čase.

Důležitým přínosem, který oceňují všichni naši zákazníci, je fixace podnikového know-how přímo v systému QI.

Cíle projektu

  • Podrobné a složité kalkulace cen přímo v QI
  • Vnitrofiremní objednávky mezi jednotlivými výrobními provozy
  • Vytvoření „chytrých“ tiskových sestav pro různé jazykové mutace.
  • Urychlení práce ve skladu a tisky dodacích listů z mobilního terminálu WMS

Další reference

Komu dalšímu jsme pomohli

Napište nám

Máte zájem o podobné řešení pro vaši firmu?